niedziela, 30 sierpień 2015
 
 
 
 
   
Menu główne
Strona główna
Z życia szkoły
Osiągnięcia uczniów
Podręczniki
Patron szkoły
Szukaj
Galeria fotograficzna
Informacje o szkole
Pierwszaki
Historia szkoły
Grono pedagogiczne
Samorząd Uczniowski
Logopeda
Rada Rodziców
Biblioteka szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
UKS
Terminarz spotkań z rodzicami
Dla uczniów i rodziców naszej szkoły
Plan lekcji
Dzienniczek ucznia
Dla rodziców przedszkola
Przedszkole
Oddziały przedszkole
Sprawozdania z programów przedszkolnych
Zapisy do przedszkola
Szkolne Blogi

baner 6 latki

Najlepsza pora pójść do przedszkola - Przedszkole - Sokołowsko - Oddział Przedszkolny

Festyn Rodzinny
Wpisany przez Iwona Przybysz   
sobota, 15 sierpnia 2015 20:34

Tradycją naszej szkoły stały się Festyny rodzinne z okazji Dnia Mamy, Dnia Taty i Dnia Dziecka.

Tegoroczny festyn składał się z dwóch części: artystycznej i sportowej.

W I części uczniowie z koła artystycznego pod opieką pani Iwony Przybysz przygotowali przedstawienie pt: "Czerwony Kapturek szuka księcia”. Przedstawienie „rozbawiło do łez” całą publiczność. Aktorzy stanęli na wysokości zadania i otrzymali gromkie brawa.

***

Następnie przedszkolaki i uczniowie z klas I-V zaśpiewali piosenki dla swoich ukochanych rodziców.

Po części artystycznej Sołectwo Sokołowsko zaprosiło na kiełbaskę z grilla. Nauczyciele przygotowali wiele zabaw i konkurencji sportowych, a także kalambury dla całych rodzin.

Aura dopisała i wszyscy wspaniale bawili się do wieczora na boisku szkolnym.

***

Więcej…
 
Sukcesy uczniów ZSzP im. J. Korczaka w Sokołowsku w roku szkolnym 2014/2015
Wpisany przez Anna Głowacka   
niedziela, 05 lipca 2015 20:50


Nazwa konkursu, przedsięwzięcia

Nauczyciel prowadzący

Zasięg

Osiągnięcia

Polsko-Czeskie biegi uliczne w Mezimesti

Michał Leszko

Międzynarodowy

IV m.

IV m.

XIV Biegi Przełajowe Polsko- Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej  w Sokołowsku

Michał Leszko

Międzynarodowy

I m.

II m.

III m.

II m.

Sztafetowe Biegi Przełajowe w Boguszowie Gorcach

Michał Leszko

Powiatowe

II m.  dziewczynki

II m. chłopcy

Międzynarodowy Turniej Piłkarski w Mezimesti

Michał Leszko

Międzynarodowe

III m.

 

,,I Ty możesz zostać biathlonistą"

Agata Wołk-Łaniewska

Gminny

III m. drużynowo

 

 

Turniej chłopców w piłce nożnej

Michał Leszko

Powiatowy

V m. drużynowo

,,Zachowaj trzeźwy umysł"

Wioletta Mielczarek

Ogólnopolski

wyróżnienie : M. Szychowiak, A. Łoboda kl. II

,,Parada Świętych"

Ks. Janusz Wierzbicki

diecezja świdnicka

wyróżnienie: P. Chojnacki kl.II

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Iwona Przybysz

Gminny

I m. K. Piasecka kl. V

III. W. Macicka kl. VI

wyróżnienie L. Skibska kl. VI

,,Ścieżka historyczna" konkurs plastyczny

Iwona Przybysz

Gminny

wyróżnienie: M. Bandurska kl. V, M. Macuk kl. V, A. Najdrowska kl. V

 

,,Pisanka Wielkanocna"

Iwona Przybysz

Gminny

I m. M. Wtulich kl. V

II m. K. Piasecka kl. V

III m. M. Macuk

,,Zakątek mojej miejscowości"

Iwona Przybysz

Powiatowy

wyróżnienie: U. Nuczek kl. VI

IX Przegląd Szkół Korczakowskich"- konkurs muzyczny

Iwona Przybysz

Powiatowy

wyróżnienie: L. Skibska kl. VI, U. Buczek kl. VI, W. Macicka kl. VI, K. Piasecka kl. V

,,Mój przyjaciel z Brave Kids"

Iwona Przybysz

Powiatowy

I m. M. Nowaczyk kl. VI

Im. D. Nowak kl. III

III m. L. Skibska kl. VI

wyróżnienie: Ł Kosmalska kl. V, E. Małys kl. I

 

,,Memoriał Staszka Bodzka" na nartach biegowych

Michał Leszko

Powiatowy

Chłopcy I, II, III m.

Dziewczęta  I, II. III m.

,,Bieg Gwarków"

Andrzejówka

Michał Leszko

Powiatowy

Chłopcy I, II, III m.

Dziewczęta  I, II. III m.

 

,, Bieg Skalnika"

Andrzejówka

Michał Leszko

Powiatowy

Chłopcy I, II, III m.

Dziewczęta  I, II. IV m.

Dolnośląski finał Igrzysk Młodzieży w narciarstwie Biegowym w Jakuszycach

Michał Leszko

Wojewódzki

Im. H. Marciniuk kl. IV

IV m. J. Koziatek kl. III

V m. J. Marciniuk kl.IV

VII m. K. Wasiuk kl. IV

Czwórbój Lekkoatletyczny

Michał Leszko

Gminny

Chłopcy II

Dziewczęta III

 

Trójbój Lekkoatletyczny

Michał Leszko

Gminny

kl. II III m.

kl. II III m.

Festiwal Szkół Korczakowskich

Jolanta Fidler

Regionalny

II m. L. Skibska, U. Buczek, W. Macicka kl. VI,

wyróżnienie Ł. Kosmalska

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Jolanta Fidler

Powiatowy

Im. J. Palacz, U. Buczek, L.Skibska

Konkurs Języka Angielskiego

Jolanta Fidler

Gminny

IIm. U. Buczek kl. VI

III m. J. Palacz kl. VI

,,Jan Paweł II" konkurs literacki

Katarzyna Hawrot

Dolnośląski

wyróżnienie G. Andrzejewski,

L. Skibska kl. VI

Gminy Konkurs Recytatorski ,,Elfik"

Justyna Boczoń

Gminny

wyróżnienie

Międzynarodowa spartakiada

Justyna Boczoń

Gminny

IVm.

,,Świetlik" konkurs przyrodniczy

Mariola Gimzicka

Ogólnopolski

wyróżnienie: T. Skalski kl. II, Sz. Bińkowski kl. I, M. Nowaczyk kl. VI

Gminny Sejmik Ekologiczny

Mariola Gimzicka

Gminny

Im. B. Dobosz kl. IV, W. Woźna kl. V, J. Skibska kl. VI

,,Herb Młodego Przyrodnika" konkurs plastyczny

Mariola Gimzicka

Gminny

I m. A. Boczoń kl. ,,0", J. Oleszyk kl. IV, L. Skibska kl. VI, I. Jabłonowski kl. VI

,, Chrońmy nasze zwierzęta i rośliny" konkurs plastyczny

Wioletta Mielczarek

Mariola Gimzicka

Gminny

I m. Eryc Małys kl. I

II m. N. Polczyńska kl.II

III m. L. Baranowska

,,Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Wioletta Mielczarek

Ogólnopolski

nagrody : A. Łoboda kl. II, M. Szychowiak kl. II

,, Spostrzegawczy Przyrodnik"

Mariola Gimzicka

Powiatowy

I m. M. Macuk kl. V

,, Elfik " Gminny Konkurs Recytatorski

Joanna Nowaczyk

Gminny

III m. Gabriel Kułach

,, Kangur"

Grażyna Lektarska

Międzynarodowy

wyróżnieni: M. Nowaczyk kl. VI

 

 
Szkolny zestaw podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2015/2016
Wpisany przez Anna Głowacka   
niedziela, 05 lipca 2015 20:47


Lp.

Rodzaj zajęć edukacyjnych

Klasa I

Nr dopuszczenia

Autor

Tytuł

Wydawnictwo

3.

Religia

AZ-12-01/10-KR-1/11

ks. Władysław Kubik SJ

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

WAM  Kraków

Pozostałe podręczniki z dotacji MEN

Lp.

Rodzaj zajęć edukacyjnych

Klasa II

Nr dopuszczenia

Autor

Tytuł

Wydawnictwo

3.

Religia

AZ-12-01/10-KR-1/12

ks. Władysław Kubik SJ

Kochamy Pana Jezusa

- podręcznik

- ćwiczenia

WAM  Kraków

Pozostałe podręczniki z dotacji MEN

Lp.

Rodzaj zajęć edukacyjnych

Klasa III

Nr dopuszczenia

Autor

Tytuł

Wydawnictwo

1.

Edukacja wczesnoszkolna

337/3/2012 I sem.

337/4/2012 II sem.

Beata Szurowska

Barbara Tichy

 

 

Tytuł pakietu: "Skarby" 2013

 

Juka

2.

Język angielski

15/3/2009

Jenny Dooley,

Virginia Evans

FAIRYLAND  3

- podręcznik

- ćwiczenia

Express Publishing

3.

Religia

AZ-13-01/10-KR-14/13

Ks. Władysław Kubik SJ

Przyjmujemy Pana Jezusa

- podręcznik

- ćwiczenia

 

WAM

Lp.

Rodzaj zajęć edukacyjnych

Klasa IV

Nr dopuszczenia

Autor

Tytuł

Wydawnictwo

Religia

AZ-21-01/10-KR-2/12

Zbigniew Marek

„Zaproszeni przez Boga”(nowa wersja)

- podręcznik

- ćwiczenia

WAM

Kraków

Pozostałe podręczniki z dotacji MEN

Lp.

Rodzaj zajęć edukacyjnych

Klasa V

Nr dopuszczenia

Autor

Tytuł

Wydawnictwo

1.

Język polski

561/2/2013

Agnieszka Kania,

Karolina Kwak
Joanna Majchrzak-Broda

„Czarowanie słowem”

- podręcznik kl. V

część I i II,

(bez ćwiczeń)

WSiP

2.

Historia i społeczeństwo

443/2/2013

Grzegorz Wojciechowski

„ Wczoraj i dziś”

- podręcznik kl. V

(bez ćwiczeń)

NOWA ERA

3.

Język angielski

231/3/2010

P. Bowen

D. Delaney

D. Anyakwo

„Team Up 2"

- podręcznik

- ćwiczenia

Oxford

4.

Matematyka

340/2/2013

M. Dobrowolska,

P. Zarzycki,
M. Jucewicz

"Matematyka z plusem 5”

- podręcznik (nowa wersja)

- 3 ćwiczenia

GWO

5.

Przyroda

530/2/2013

E. Gromek,
E. Kłos,
W. Kofta

"Przyrodo Witaj! 5”

- podręcznik

- zeszyt ćwiczeń,

+ atlas przyrodniczy IV-VI (na 3 lata)

WSiP

6.

Plastyka

550/2/2013

K. Łapot-Dzierwa,

R. Małoszowski,
M. Śmigla

"Na Ścieżkach Wyobraźni kl. 5"
- podręcznik do kl. V

- teczka artysty

WSiP

7.

Religia

AZ-22-01/10-KR-5/13

Zbigniew Marek

Obdarowani przez Boga

-podręcznik

-ćwiczenia

WAM

Kraków

 

8.

Muzyka

569/2012

M. Gromek,
G. Kilbach

"I gra muzyka" kl. IV-VI
- podręcznik,

- zeszyt do gry

-ćwiczenia

- śpiewnik

NOWA ERA

 

9.

Zajęcia komputerowe

271/2010

Marek Gulgowski,

Jarosław Lipski

Komputerowe opowieści

Migra

10.

Zajęcia techniczne

295/2010

L. Łabecki
M. Łabecka

„Jak to działa?”

- podręcznik z ćwiczeniami do zajęć technicznych kl. IV-VI

NOWA ERA

Lp.

Rodzaj zajęć edukacyjnych

Klasa VI

Nr dopuszczenia

Autor

Tytuł

Wydawnictwo

Język polski

561/4/2014

Agnieszka Kania,

Karolina Kwak
Joanna Majchrzak-Broda

„Czarowanie słowem kl. VI”

- podręcznik

(bez ćwiczeń)

WSiP

Historia i społeczeństwo

443/3/2014

Grzegorz Wojciechowski

Wczoraj i dziś kl. VI

- podręcznik

(bez ćwiczeń

NOWA ERA

Język angielski

231/2/2010

V. Evans
J. Dooley

„Starland  2” + Repetytorium 6-klasisty

- podręcznik

- ćwiczenia

Express Publishing, Mcmillan

Matematyka

61/3/10/S

M. Dobrowolska,

M. Jucewicz,
P. Zarzycki

"Matematyka z plusem 6"

- podręcznik

- 3 ćwiczenia

 

GWO

Przyroda

530/3/2014

E. Gromek,
E. Kłos,
W. Kofta

„ Przyrodo witaj ! 6”

- podręcznik

- zeszyt ćwiczeń

-atlas przyrodniczy IV-VI

WSiP

Muzyka

569/2012

M. Gromek,
G. Kilbach

"I gra muzyka" kl. IV-VI
- podręcznik,

- zeszyt ucznia (ćwiczenia),

- śpiewnik

MAC Edukacja

 

 

 

 

Plastyka

550/2/2013

K. Łapot-Dzierwa,

R. Małoszowski,
M. Śmigla

"Na Ścieżkach Wyobraźni kl. 6"
- podręcznik do kl. VI

- teczka artysty

WSiP

Religia

AZ-23-01/10-KR-1/14

Ks. Zbigniew Marek

„Przemienieni przez Boga”

- podręcznik

- ćwiczenia

WAM

Kraków

Zajęcia komputerowe

373/2011

G. Koba

Zajęcia komputerowe dla szkoły podstawowej kl. IV-VI

MIGRA

Zajęcia techniczne

295/2010

L. Łabecki

„Technika 4-6”

- zeszyt ćwiczeń

NOWA ERA

 

 

Poprawiony: niedziela, 05 lipca 2015 20:50
 
Wycieczka piesza do schroniska Andrzejówka
Wpisany przez Michał Leszko   
niedziela, 05 lipca 2015 20:21

W czerwcu, gdy oceny były już wystawione a pogoda dobra, klasy młodsze wzięły udział w pieszej wycieczce do schroniska Andrzejówka. Była to doskonała okazja do zdobycia nalepki "turysty" do legitymacji "Sprawnego Dolnoślązaczka" oraz "Małego Mistrza". W trakcie marszu zatrzymywaliśmy się przy każdej tablicy na ścieżce ekologicznej i głośno czytaliśmy o walorach przyrodniczych doliny, w której znajduje się Sokołowsko. Przed marszem wspólnie z dziećmi skompletowaliśmy niezbędną apteczkę pierwszej pomocy i omówiliśmy zasady bezpieczeństwa i kulturalnego zachowania na wycieczce w górach. Poszliśmy zielonym szlakiem ze względu na wspomniane tablice i po niecałej godzinie byliśmy przy schronisku Andrzejówka. Po chwili odpoczynku oraz posileniu się zorganizowaliśmy dzieciom serię wyścigów, gier i zabaw, i konkursów na najładniejszą piosenkę lub wiersz. W drodze powrotnej mieliśmy spotkanie z pięknym okazem żmii zygzakowatej, która wygrzewała się na kamieniach. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni, bogatsi o wiedzę ekologiczną i wzmocnieni fizycznie.

Więcej…
 
Brave Kids- rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego
Wpisany przez Iwona Przybysz   
środa, 24 czerwca 2015 21:20

Dnia 23.06.2015r. uczniowie pod opieką pani Iwony Przybysz i rodziców pojechali po odbiór nagród do Starej Kopalni w Wałbrzychu. Mieliśmy okazję obejrzeć niecodzienne występy dziecięce z całego Świata.

Na 120 prac Jury wyróżniło 40, w tym 5 prac z naszej szkoły:

Klasy IV-VI:

I miejsce- Michał Nowaczyk kl.6

Poprawiony: środa, 24 czerwca 2015 21:29
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 79
 
 
 

 

Księga gości

Zapraszamy do pozostawienia w "Księdze Gości" swojego śladu pobytu na naszej stronie, pozdrowień, uwag , itp.

 


 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości